Modelarstwo lotnicze


Sekcja Modelarstwa Lotniczego w Pałacu Młodzieży istnieje od 2006 roku. Uczestnikom naszych zajęć stworzyliśmy warunki do rozwoju zainteresowań lotniczych. Modelarstwo lotnicze jest dla nich często pierwszym etapem na drodze do „dużego lotnictwa”. To u nas wiele dzieci po raz pierwszy w życiu sięga po najprostsze narzędzia i poznaje technologie obróbki podstawowych materiałów.
Zdecydowanie preferujemy sportowe klasy w modelarstwie lotniczym, ponieważ sportowa rywalizacja niesie z sobą niezwykle pozytywne efekty wychowawcze.
Edukacja modelarzy ma charakter podstawowy. Budowane modele latające spełniają wymogi techniczne stawiane klasom F1A/M i F1H (szybowce swobodnie latające), FB (modele balonów na ogrzane powietrze), F1N (szybowce halowe), FLP (latawce płaskie) wg Regulaminu Aeroklubu Polskiego. Są to modele latające, których budowa nie wymaga dużych nakładów finansowych, a ich dużą zaleta jest to, iż podstawowe problemy techniczne i aerodynamiczne są takie same jak w najbardziej skomplikowanych modelach. Z takimi modelami latającymi można brać udział w wielu zawodach organizowanych z myślą o początkujących modelarzach. Bardziej zaawansowani modelarze budują konstrukcje przeznaczone do rywalizacji w zawodach krajowych, włącznie z Mistrzostwami Polski Juniorów. Zajęcia w pracowni uzupełniane są treningami na lotnisku Aeroklubu Bydgoskiego oraz uczestnictwem w imprezach modelarskich.

 

Zajęcia prowadzi doświadczony instruktor modelarstwa Wiesław Nowaczyk.

 

  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg

 

aktualizacja 09.10.2017   ©  Pałac Młodzieży