Pracownia piłki siatkowej

 


Dział sportowy obejmuje szkoleniem w tej dyscyplinie wszystkie grupy wiekowe począwszy od grup naborowych na juniorkach kończąc.
W arkuszu organizacyjnym ujęte są grupy naborowe klas III-V. Prowadzimy nabór oraz tworzymy V klasę sportową siatkówki dziewcząt. Dziewczęta pobierają edukację w Sportowej Szkole Podstawowej nr 31. W klasie IV sportowej zajęcia treningowe odbywają się w wymiarze 6 godzin dydaktycznych tygodniowo. Klasa piąta trenuje 8 godzin. Kolejne klasy VI, I, II, III gimnazjum trenują 10 godzin tygodniowo. Dziewczęta po zakończeniu nauki w gimnazjum sportowym w dalszym ciągu szkolą się w Pałacu Młodzieży ucząc się jednocześnie w klasie sportowej w liceum ogólnokształcącym. Zawodniczki w rozgrywkach sportowych reprezentują barwy klubu „Pałac”.
W sumie objętych jest szkoleniem przez naszą placówkę ok. 120 dziewcząt. Doskonale układa się współpraca między naszą placówką, klubem  sportowym oraz szkołami, co owocuje doskonałymi wynikami sportowymi. W długoletniej działalności sekcji siatkówki wiele dziewcząt reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata, Europy zdobywając medale. Drużyny młodziczek i juniorek zdobyły medale Mistrzostw Polski z najcenniejszym Mistrzostwem Polski juniorek w roku ubiegłym. Nas jednak najbardziej cieszy fakt, iż wiele naszych wychowanek trafia do drużyny seniorek Pałacu, zdobywając medale mistrzostw kraju. Ten system szkolenia to bardzo dobrze przemyślana i poukładana piramida szkoleniowa. Pozwala szkolić bardzo szeroką grupę dziewcząt już od trzeciej klasy szkoły podstawowej.

 

Zajęcia prowadzą bardzo dobrze przygotowani, posiadający duże doświadczenie trenerzy: Agnieszka Malinowska, Rafał Gąsior, Agata Kopczyk, Jacek Janowski, Maciej Kromrych, Marcin Mojsiej.

 

  • Zdjęcie: 004.jpg
  • Zdjęcie: 052.jpg
  • Zdjęcie: 026.jpg
  • Zdjęcie: 050.jpg
  • Zdjęcie: 032.jpg
  • Zdjęcie: 038.jpg
  • Zdjęcie: 055.jpg

 

aktualizacja 09.10.2017   ©  Pałac Młodzieży