wstecz

Zespół Tańca Współczesnego BRAX (14-18 lat), grupa konkursowa, zaawansowana

nauczyciel: Beata Rewolińska

Grupę konkursową Zespołu Tańca Współczesnego BRAX tworzą dziewczęta, które są częścią siedemdziesięcioosobowej tanecznej ekipy BRAX-u, dla której pasja taneczna i zespołowa przyjaźń są najważniejsze. Założycielem, kierownikiem artystycznym, choreografem i prowadzącą zespół jest Beata Rewolińska.

Grupa skupia tancerki w wieku 14-19 lat, które prócz uczestnictwa w zespole podejmują się dodatkowych zajęć i działań tanecznych. Pracują nad dodatkowymi choreografiami, które przygotowywane są na różne imprezy i konkursy. Podczas zajęć techniką dominującą jest taniec współczesny wspomagany techniką tańca klasycznego i modern. Grupa prezentuje wysoki poziom techniczny. Na swoim koncie ma olbrzymie sukcesy. Posiada kilkadziesiąt najwyższych nagród otrzymanych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach. Często zapraszany przez profesjonalnych artystów do współpracy przy realizacji różnych projektów artystycznych. Wiele koncertuje w całej Polsce. Uświetnia prestiżowe imprezy kulturalne, sportowe i charytatywne w naszym mieście. Dbając o rozwój, tancerki BRAX-u systematycznie biorą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez czołowych pedagogów i tancerzy z kraju. Systematycznie biorą też udział w corocznym letnim obozie artystycznym.

BRAX znany jest w całej Polsce w środowisku tanecznym jako zespół o wysokim poziomie technicznym, rozpowszechniający taniec współczesny oraz prezentujący zawsze pełne emocji niebanalne choreografie z pogranicza tańca i teatru. W swoim repertuarze mają kilkanaście choreografii przygotowanych w różnych technikach tanecznych. BRAX często zapraszany jest do nagrań telewizyjnych programów muzycznych transmitowanych w TVP, TVP 2, TVP Kultura i TVP Polonia. Od wielu lat BRAX jest ambasadorem swojego Miasta i kraju. Posiada zaszczytny tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej przyznanej przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w soboty.