wstecz

Emisja głosu- śpiew klasyczny i estradowy (12-20 lat)

nauczyciel: Patrycja Cywińska-Gacka

Emisja głosu - nauka śpiewu dla osób chcących przygotować się do egzaminów do szkoły lub Akademii Muzycznej, ale także dla osób biorących udział w konkursach wokalnych, koncertach lub festiwalach muzycznych. Każdy, kto kiedykolwiek uczył się śpiewu, przyzna, że praca nad głosem to świetna przygoda, ale i też ciężka praca nad koordynacją wielu czynników jednocześnie: oddechu, artykulacji, ale także rezonansu, dykcji, postawy ciała, ekspresji i interpretacji.

Głos ludzki, jego barwa, nasycenie zmieniają się pod wpływem emocji. Ważne jest, by niezależnie od stanu napięcia, które zwykle pojawia się podczas występów, wokalista mógł posługiwać się nim w sposób swobodny, przyjemny dla słuchacza, a zarazem nośny. Praca nad prawidłowym oddechem pomoże każdemu uczestnikowi w zniwelowaniu napięć skumulowanych w ciele. W trakcie ćwiczeń ciało rezonuje, wytwarzają się wibracje działające jak masaż. Ćwiczenia emisji głosu z jednej strony poruszają nieużywane na co dzień partie mięśni, a z drugiej działają relaksująco i odprężająco. Ważnym elementem emisji głosu jest także prawidłowa artykulacja, czyli czyste i dokładne wypowiadanie samogłosek i spółgłosek. Im bardziej wyrazista i precyzyjna wymowa, tym lepsze ustawienie, brzmienie i prowadzenie głosu.

Nasze zajęcia realizowane są w małych grupach lub indywidualnie. Pracujemy nad repertuarem dobieranym zgodnie z zainteresowaniami, poziomem zaawansowania i wiekiem uczestnika.