wstecz

Scena Fantazji Dziecięcej, zajęcia popołudniowe (5-8 lat)

nauczyciel: Zofia Zaczek, Roma Krakowska, Dominik Wierski

„Fantazja jest od tego, aby bawić się na całego!”. Plastyka – Teatr – Film – Sport

Program obejmuje różnorodną aktywność dziecka. W ciągu jednego popołudnia dziecko uczestniczy w rozwijających wyobraźnię i fantazję zajęciach. W naszej fabryce zabawy tworzymy np. z kartonu, papieru, starej gazety, krepy, worków, sznurka i wielu innych materiałów niesamowite i niepowtarzalne „dzieła sztuki”. Nasze spotkania mają na celu rozbudzenie wrażliwości dziecka. Dzieła tworzone ręką dziecka mają wpływ na rozwój mowy, motorykę, pamięć, dlatego malujemy i rysujemy na małych i dużych formatach, na niestandardowych kształtach, wykorzystujemy różne struktury, faktury i materiały. W pracy plastycznej nie jest najważniejszy efekt – ważna jest droga, proces tworzenia, czas, w którym dziecko rysuje, lepi, maluje, najważniejsze są przeżycia towarzyszące tworzeniu, a wtedy, przy okazji, powstają małe i duże dzieła.

Fantazja, otwartość, pewność siebie i umiejętność komunikowania się z innymi w różny sposób rozwiną zajęcia teatralne, inscenizacje, etiudy z rekwizytem i wspólne improwizowanie. W magiczny świat przeniosą barwne kostiumy, scenografia i efekty świetlne. Podczas zajęć filmowych dzieci zapoznają się z terminologią związaną z filmem (budowa filmu, członkowie ekipy filmowej, rodzaje planów, gatunki filmowe, etapy powstawania filmu) oraz spróbują pracy z kamerą, tworząc krótkie formy fabularne i formy z elementami wywiadu.

Nadmiar energii naszych milusińskich wykorzystujemy w zabawach sportowych, ruchowych. Ruch wpływa na ogólny rozwój motoryczny dziecka. Zbierając doświadczenia, naśladując, ćwicząc, obserwując, gromadząc własne spostrzeżenia, dziecko utrwala zdrowy tryb życia, a także odznacza się większą koordynacją. Tak różnorodne, aktywne popołudnie w Pałacu Młodzieży daje dzieciom wiele radości!