wstecz

Nauka pływania (8-16 lat), kontynuacja po roku nauki - grupa 2

nauczyciel: Bogdan Szymielewicz

Jeżeli Twoje dziecko jest oswojone z wodą, potrafi nurkować, skakać na nogi do wody, potrafi samodzielnie przepłynąć jedną długość basenu na plecach bez przyboru (lub z deseczką) i 10 metrów na piersiach (strzałką lub pieskiem), to zapraszamy do grupy kontynuacji nauki. Zapewniamy urozmaicone zajęcia prowadzone przez dyplomowanych nauczycieli (trenerów pływania) z wieloletnim doświadczeniem.

Nasz basen wyposażony jest w profesjonalny atestowany sprzęt do nauki pływania i do zabaw w wodzie, co pozwoli oprócz pracy nad umiejętnościami pływackimi doskonale się bawić i czerpać radość ze zdobytych umiejętności.

Na tym kursie będziemy uczyć pływania stylem grzbietowym oraz stylem dowolnym na poziomie podstawowym. Wprowadzać będziemy ćwiczenia prawidłowego oddechu przy pływaniu kraulem na piersiach. Dziecko powinno po tym etapie świadomie kontrolować swoje ruchy w wodzie, korygować błędy bezpośrednio przekazywane przez instruktora. Powinno opanować skoki do wody na nogi i wślizg z brzegu basenu. Opanuje również nurkowanie i pływanie pod wodą na głębokości 1,5 m. Umiejętności zdobyte na tym etapie pozwolą w pełni korzystać z możliwości i wyposażenia naszej pływalni (tory przeszkód, materace, zabawki do nurkowania, bramki do gier zespołowych).

Zapisując dziecko na naukę pływania zapewniamy młodemu (rosnącemu) organizmowi wiele korzyści. Pływanie zaliczane jest do najzdrowszych i wszechstronnych ćwiczeń fizycznych. Uodparnia organizm, wzmacnia mięśnie i stawy, kształtuje prawidłową postawę ciała. Oprócz kształcenia cech motorycznych wpływa także na kształtowanie takich cech, jak odwaga, siła woli, systematyczność, zdyscyplinowanie i poczucie obowiązku.

Termin zajęć: środa 18.15-19.00, piątek 19.00-19.45.