wstecz

Nauka pływania (8-10 lat), grupa IV – kontynuacja po roku nauki

nauczyciel: Rafał Kowalski

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło swoją bezpieczną przygodę z wodą w miłych i atrakcyjnych warunkach, serdecznie zapraszamy na naukę pływania od podstaw. Zapewniamy urozmaicone zajęcia prowadzone przez dyplomowanych nauczycieli (trenerów pływania) z wieloletnim doświadczeniem.

Nasz basen wyposażony jest w profesjonalny atestowany sprzęt do nauki pływania i do zabaw w wodzie, co pozwoli oprócz pracy nad umiejętnościami pływackimi doskonale się bawić i czerpać radość ze zdobytych umiejętności. Na tym etapie oswajamy dzieci ze środowiskiem wodnym, uczymy bezpiecznych zachowań w czasie zajęć. Skupiamy się na ćwiczeniach oddechowych i wypornościowych. Uczymy podstawowych ruchów lokomocyjnych w wodzie, leżenia i poślizgu na piersiach i na grzbiecie z przyborem i bez przyboru. Wykonujemy pierwsze skoki do wody ze słupka startowego, uczymy nurkowania na głębokości 1,5m. Wprowadzamy prawidłową pracę nóg do stylu grzbietowego i kraula na piersiach. Te elementy pozwolą w późniejszym czasie stworzyć miły dla oka i ergonomiczny styl pływacki.

Zapisując dziecko na naukę pływania zapewniamy młodemu (rosnącemu) organizmowi wiele korzyści. Pływanie zaliczane jest do najzdrowszych i wszechstronnych ćwiczeń fizycznych. Uodparnia organizm, wzmacnia mięśnie i stawy, kształtuje prawidłową postawę ciała.

Termin zajęć: poniedziałek, środa 17.15-18.00.